новини

Послуги | ВЇЗД ДО БОЛГАРІЇ

Ще з 2017 року Болгарія, як частина ЄС, має угоду з Україною про безвізовий режим

Читати
logos logo

Послуги | ВЇЗД ДО БОЛГАРІЇ

Ще з 2017 року Болгарія, як частина ЄС, має угоду з Україною про безвізовий режим. Він гарантує можливість усім громадянам України в’їжджати на територію нашої країни лише за біометричними паспортами та перебувати протягом 90 днів протягом 6 місяців без будь-якого дозволу влади.

Після нападу Росії на Україну 24.02.2022 громадяни України автоматично отримали право шукати притулку як біженці в Болгарії навіть без виконання цих умов, тобто навіть якщо вони не мають дійсного закордонного паспорта.

У зв'язку з цим Єврокомісія видала оперативні вказівки прикордонним поліцейським органам країн ЄС щодо полегшення режиму в'їзду біженців з війни в Україні.

Це означає, що вони можуть в'їхати в будь-яку країну ЄС, включаючи Болгарію, якщо вони мають один із таких документів:

  • біометричний паспорт
  • паспорт старого формату без біометричних даних
  • ідентифікаційна картка
  • водійське посвідчення
  • свідоцтво про народження - для дітей віком до 14 років

У зв'язку з надзвичайною ситуацією, дозволено в'їзд i біженцям з України, якi:

  • мають один з вищезгаданих документів, але термін його дії закінчився.
  • не мають жодного із зазначених документів, але мають інші офіційні документи, що посвідчують їхню особу, наприклад: посвідчення, перепустки, дипломи, членські квитки, банківські картки, трудові книжки, документи на право власності тощо;
  • не мають жодних документів - у виняткових випадках і після перевірки прикордонною поліцією згідно зі статтею 8 Шенгенського візового кодексу.

 

ВЛАСНИЙ АВТОМОБІЛЬ: Дозволений також в'їзд до Болгарії на власному автомобілі, незалежно від наявності міжнародної страховки. Детальніше про страхування автомобіля після в'їзду в Болгарію - дивіться на: http://guaranteefund.org/bg/контакти.

ДОМАШНІ ТВАРИНИ: дозволений також в'їзд до Болгарії з домашніми тваринами, незалежно від того, чи мають вони ідентифікацію (чипування), супровідні паспорти або свідоцтва про вакцинацію. Відповідні болгарські органи влади прийняли спрощену процедуру для таких випадків. Детальніше з цього приводу – дивіться на сайті: https://www.bfsa.bg або пишіть на електронну адресу: ukraine@bfsa.bg.

ДІТИ, ЯКІ ПОДОРОЖУЮТЬ БЕЗ БАТЬКІВ

В'їзд до Болгарії також дозволяється всім неповнолітнім дітям, які прибувають з України, якщо вони пред'являть наступні документи - закордонний паспорт, внутрішній паспорт, ідентифікаційна картка або свідоцтво про народження та будь-який інший наявний документ, що посвідчує особу дитини. Дітям дозволено в’їзд незалежно від того, чи супроводжуються вони батьками або офіційними опікунами, чи подорожують з іншими дорослими.

У Болгарії таких дітей називають « діти без супроводу дорослих».

Дитину може супроводжувати  повнолітній родич (дідусь, бабуся, тітка, дядько, брат чи сестра) або інша близька до сім'ї особа (сусід, друг сім’ї), якій батьки довірили дитину. Довірення підтверджується пред'явленням довіреності від одного з батьків (зразок довіреності можна завантажити тут), або, у разі відсутності довіреності, - заповненням та пред'явленням супроводжуючою особою декларації (завантажити тут) яка передається працівникам прикордонної поліції про взяття на себе відповідальності та піклування про дитину.

Якщо декларація про догляд за дитиною не представлена ​​на кордоні, її можна заповнити та подати пізніше до соціальних служб із захисту дітей у Болгарії – Відділ захисту дітей (ВЗД)  при місцевому управлінні Соціальної допомоги (УСД), яка відповідає за населений пункт, де перебувають дитина та її супроводжувач.


Проектът ACF 935 „Обединени сили за развитие на общността“ се изпълнява с финансовата подкрепа в размер на 18 007 евро, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по Фонд Активни граждани България в рамките на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство. Основна цел на проекта „Обединени сили за развитие на общността“ е изграждане на партньорство между НПО, институции и медии за подкрепа на най- уязвимите групи.